→ Manifesto → Ekibe Katıl

Antalya Film Ekibi’nin sinemaseverlerle yürüttüğü katılımcıların filmlerini profesyonel yönlendirmelerle hayata geçirdiği uygulamalı film yapım atölyesidir. Bu atölye kapsamında katılımcılar bir film üretimindeki tüm süreçlerden geçmektedirler. Katılımcılar mutabık kaldığı projeleri Antalya Film Ekibi yapımcılığında üretirler. Hemen ardından ortaya konulan filmler, dağıtım stratejileri geliştirilerek çeşitli film festivallerinde yer almak üzere beğeniye sunulur.

Hayır. Tüm ekipmanlar Antalya Film Ekibi yapımcılığında temin edilmektedir.

Bir film üretebilmenin motivasyonu çok önemlidir. Atölye çalışmaları, bu motivasyonu geliştirmeye yöneliktir. Teorik çalışmalar ve deneyimli ekip arkadaşlarımız eşliğinde gerçekleştirilen çekimler, katılımcıların film üretim konusunda tüm süreçlerine ışık tutacak niteliktedir. Burada üretilen filmlerle katılımcılar önemli sinema platformlarında katılımcı olarak yer alabilmektedirler. Geçmiş dönemlerde atölyemiz bünyesinde tamamlayarak çeşitli film platformlarında yer alan projelerin listesi için tıklayınız. Profesyonel film ekipmanlarıyla ve profesyonel yönlendirmelerle üretimin gerçekleştirildiği atölye çalışmalarında yer almak, katılımcılara önemli deneyimler sunmaktadır. Katılımcılar, atölye sonrasında Antalya Film Ekibi’nin profesyonel projelerinde görev almak üzere davet edilebilmekte ve deneyimleri profesyonel boyuta taşınmaktadır. Atölyenin bir diğer önemli katkısı da, katılımcıların bireysel olarak hayata geçirmeleri zor olan projeleri için gerekli ağı geliştirebilmeleridir. Çalışma sahalarımız bölgemizin profesyonellerini barındırmakta, katılımcılara da bu ağda önemli kişilerle iletişim kurabilme şansı sunulmaktadır.

Atölye 12-12 şeklinde 24 haftalık iki bölümden oluşmaktadır. Katılımcılar birinci bölümü tamamladıktan sonra ikinci bölüme geçebilmektedir. İlk bölüm film yapım için gerekli teorinin çalışıldığı aşamayı, ikinci bölüm ise filmin yapım aşamasını içermektedir. Çalışmalar hafta sonu yapılmaktadır.
 
Atölyemize profesyonel ya da amatör ilgisi olan herkes katılabilir. Kontenjanımız 24 kişiyle sınırlandırılmıştır.
Atölye katılım ücretleri, belirlenen kontenjanın film projelerinin masraflarının kontenjan sayısına bölünmesiyle elde edilmektedir. Detaylar için lütfen arayınız.
 
Atölyemiz bir eğitim ya da kurs değildir. Çalışma katılımcılarla film çekim süreçlerini kapsayan uygulamalar içermektedir. Ancak bu süreç bir filmin hazırlanması noktasında akademik değer taşıyan birçok bilgi ve deneyim barındırmaktadır. Katılımcıların filmlerini profesyonel film ekipmanlarıyla ve profesyonel yönlendirmelerle ürettikleri bir hizmet alım sürecidir.
 

Atölye sonunda katılımcılardan bazı isimler profesyonel filmlerde görev almak üzere Antalya Film Ekibi’ ne davet edilir. Ekipte bulunan yedi birimde başarılı olacağı düşünülen isimler bu birimlerde proje bazlı değerlendirilir. Atölye kapsamında davet almamanız durumunda bile ortaya çıkan projelerle Antalya Film Ekibi ile üç sene süren organik bir bağ gelişir. Dağıtımı gerçekleştirilen filmlerin yasal hakları çerçevesinde iletişim ağı devam etmektedir. #antalyasinemaşehriolacak sloganımızdan tüm yolculuğumuzu görebilir, aşağıdaki numaradan randevu alıp ofisimize gelerek Antalya Film Ekibi’ni ziyaret edebilirsiniz.