Bu İşte Bir Umut Var Uzun Metrajlı Belgesel Film Teaser
Bu İşte Bir Umut Var Uzun Metrajlı Belgesel Film Teaser
28 Ağustos 2019
Antalyanın Işığı Hollywood ‘la Aynı. Geleceğin Sineması Antalya’dan Yükseliyor
24 Kasım 2019

Neden Antalya’da Film Çekebilirsin?

Antalya Film Ekibi olarak Antalya'yı bir sinema şehri haline getirmeyi hedefliyoruz.

Yabancı film yapımcıları ile birçok görüşme yapıyoruz. Onlara söylediğimiz ilk şey, bu şehrin bütçe dostu olması. Bir diğer önemli yanı ise şehrin filmlere katacağı farklı duygu. Egzotik yanı, çeşitliliği… Yabancı ekipler, profesyonel ekibimiz ile çok uygun koşullarda konforlu bir çalışma ortamında filmlerini hayata geçirebiliyorlar. Dünyanın farklı yerlerinden film ekipleri ile geniş bir iletişim ağı sağlayabiliyoruz. Çevirmenlerimiz, ekiplerin ana diline göre çalışma boyunca görev alıyorlar.
Ayrıca Türkiye ekipman alt yapısı olarak güçlü bir endüstriye sahip. Çok uygun şartlarda istediğiniz çalışma enstrümanlarına sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra şehrin en önemli yanı konaklama opsiyonlarının çok fazla olması. Antalya’nın turizmde seçkin yerler arasında olması, film turizmi anlamında faydalar sağlıyor. Bu sayede yabancı film ekiplerine farklı seçenekler sunabiliyoruz. Ayrıca bazı dönemlerde yabancı film ekipleri için sponsorlu konaklama hizmetleri organize edebiliyoruz.

Antalya’ya ulaşım, ülkemizin seçkin hava yolu şirketleri sayesinde çok kolay. Dünya’nın birçok farklı noktasından ulaşım kolayca sağlanabiliyor. Ülkemizin yabancı film yatırımcılarına olan pozitif tutumunu, buralarda çekeceğiniz film süresince hissedeceksiniz. Çoğu zaman stresli ve konforsuz olan film yapım süreçlerini, bu bölgede tam tersi bir şekilde yaşayacaksınız. Konaklama ve uluslararası ulaşım bedelleri, ülke dışı bir prodüksiyonun en büyük kalemleridir. Ancak bu kalemleri olduğunun çok altında bütçelendireceğimiz ve konforlu bir şekilde yürütebileceğimiz noktasında iddialıyız.

Antalya Film Ekibi, yıl boyunca profesyonel film yapım süreçleri içerisinde üretimler yapan bir film yapım ekibidir. Bu kadro akademik olarak sinema eğitimi almış, eğitimlerinin yanında ürettikleri projelerle ülkemizin en önemli platformlarında ödüller kazanmış kişilerden oluşur. Yürüttüğümüz projeler kapsamında, alanında uzmanlık prensibi ile görev alırız.

Antalya’nın iklimi, film ekipleri için çok elverişlidir. Yıl içerisinde güneşli gün sayısı çok fazladır. Bölge içindeki ulaşımın kolay olması film ekiplerinin zamandan tasarruf etmelerine olanak tanır. Şehrin coğrafi çeşitliliğini ve çeşitli doğal platolarını farklı bir başlık altında paylaşmak istiyoruz.

Bu şehrin olanaklarını geliştirmek üzere film yapımı için gerekli yatırımlarımız artarak devam ediyor. Bu olanaklar sayesinde bütçe planlarınızın çok altında teklifler alacağınıza eminiz.